niedziela, 28 lipca 2013

tutorial #3

Kolejny update. Jako że postanowiłem ukazać KAŻDY etap powstawania, to dzisiejszy wpis będzie krótki i nudny (pewnym jest też że powtórzy się wielokrotnie). Otóż, pierwszym co zrobiłem gdy wziąłem miniaturki w łapska było oczyszczenie ich z kłopotliwych naddatków, fragmentów źle związanych ze szkielecikiem, a także takich które mi się zwyczajnie nie podobały.

So, next update. I decided to show every step of sculpting so it will be probably boring for you. The first thing I did was cleaning the miniatures with sharp knife. I cut off the pieces which were not connetcted properly with armature, or were looking bad.Potem przyszła kolej na wstępne oblepianie. Staram się to robić w miarę zgodnie z naturalnym wyglądem człowieka; rzec by można że  nakładam pierwszą warstwę mięśni. Niestety, nie wszystko poszło gładko - w międzyczasie zająłem się dokańczaniem innych ulepów, masa szybciutko stężała (upał!!) no i T3 wyszedł jakoś nie bardzo - będę musiał potraktować go jutro nożykiem.

Next I put  the first layer of "muscles" - I'm trying to make them naturally looking. Unfortunatelly, due to the high temperature putty started to harden, so I had some diffculties with one miniature (T3). It need some extra cutting I think :/


4 komentarze:

 1. As said on the forum this isn't boring at all!

  Greetings
  Peter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I hope you will say that after three or four post about cutting and adding only few pieces of putty :)

   Thanks.

   Usuń
 2. Great, great, great :-) That´s what I need. Detailed step by step.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety