poniedziałek, 7 stycznia 2013

plan niezwykle ambitny

Postanowiłem zmobilizować się  i zabrać porządnie za robotę - nie bacząc na trudności obiektywne, nieobiektywne.. oraz zwykłe lenistwo. Cóż zatem ma to być? Otóż pomyślałem sobie o wydaniu niedużego zestawu figurek - kilku, góra kilkunastu sztuk w tematyce drugowojennej. Dokładniej mówiąc, chciałbym aby dawało się je wpasować klimaty zarówno hiszpańskiej wojny domowej jak i działań partyzanckich w trakcie, czy też po zakończeniu 2WŚ. Główny nacisk zamierzam jednak położyć na to, aby figurki w miarę sensownie przedstawiały bojowników i cywili z okresu Powstania Warszawskiego - ot taka zadra we mnie gdzieś siedzi.

Trochę danych. Skala - nieco heroiczne 28mm - nie, nie silę się na tworzenie bitsów - po prostu główki które lepię mają prawie zawsze 5-6mm wysokości, a ciałka są nieco krępe - tak mi wychodzi i już. Materiał - metal. Elementy dodatkowe - ze 2, 3 główki, być może jakieś kończyny, uzbrojenie do wymiany - chciałbym żeby kupując dwa lub trzy zestawy można było stworzyć w miarę różnorodną gromadkę. Póki co - zdjęcie ulepków w różnym stadium niedolepienia.
Above: few of my sculpts I'm planning to release. They are going to be WW2 era civilians and irregulars. I hope they will get some spare heads, arms or weapons - to give a possibility in assembling them in different ways.

Ręce.. jakież okropne on ma ręce :/

1 komentarz:

  1. Fajne właśnie :) mi się podobają takie przerosty na figurkach.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety